Фотографија © Иван Блажев

ЕНЕРЏИ РЕГРУТИРА

Натпреварувачи на возраст од 14 до 17 години за учество во системот на натпревари при Велосипедската Федерација на Македонија.

За повеќе информации јавете се на

075 475 188 | 02 323 1772 или на info@energi-cycling.mk

Енерџи пренесува: ТАИНСТВЕНА ,,GIRO D’ITALIA” 2021

By |January 24th, 2021|

Рутата за 2021та година на фамозниот ,,Giro D’Italia”  ќе биде претставена на 4ти Февруари, а Торино се очекува да биде домаќин на годинешното ,,il Grande Partenza”. Трката започнува со хронометар на 8ми Мај по што [...]

Енерџи пренесува: ПАНДЕМИЈА И ЕВРОПСКА ВЕЛО РЕВОЛУЦИЈА

By |January 21st, 2021|

Од Букурешт до Брисел, од Лисабон до Лион, Ковид 19 беше тригер за огромна инвестиција во велосипедизмот низ Европа. Повеќе од 1 билион евра се потрошени за изградба на вело инфраструктура и 2300 километри нови [...]

КЛУПСКИ ВОЗЕЊА

No event found!

Поради лошите временски прилики и студеното време нема планирани возења во наредниот период.

ВРЕМЕ

МОЈ ВОЗДУХ

ВЕЛОСИПЕДСКИ КЛУБ ЕНЕРЏИ

Велосипедскиот клуб ЕНЕРЏИ од Скопје е основан во 2007 од група ентузијасти – вљубеници во велосипедизмот, со цел создавање клуб кој сестрано ќе го промовира велосипедизмот. Енерџи е отворен, пријателски ориентиран клуб кој ги охрабрува луѓето да возат велосипед, да се натпреваруваат, но пред сè да се дружат.

ЗАЧЛЕНИ СЕ