Uphill Водно 2022

By |2022-04-10T16:12:21+01:00April 10th, 2022|

Неофицијални резултати од натпреварот во планински велосипедизам Апхил Водно 2022 одржан на 10.04.2022 година. Резултати Апхил Водно 2022 Таг Тајминг

ВК ЕНЕРЏИ ПРАВИ РАЗЛИКА – SPARTI XCO UCI C1/C2

By |2021-10-15T14:33:30+01:00October 15th, 2021|

Во регионот Лаконија, североисточен Пелопонез, Дуња Иванова и Димитар Јованоски - претставници на ВК Енерџи, го скршија мразот како први учесници од РС Македонија на двете престижни трки во Карјес блиску до Спарта во Р.Грција. [...]

МАКЕДОНСКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО МТБ ПРВЕНСТВО

By |2021-08-18T16:25:58+01:00August 18th, 2021|

На 15ти Август, со почеток во 13 часот, пулсирачки старт за елитната категорија-жени сениорки. Помеѓу најмоќните тимови и водечките имиња на светската МТБ ранг листа,  претставничките на Велосипедската федерација на Македонија, Дуња Иванова (ВК Енерџи) [...]

МАКЕДОНСКИТЕ ЈУНИОРИ ДЕЛ ОД УЕЦ ТРЕНИНГ КАМПОТ ВО РАМКИТЕ НА ЕВРОПСКОТО МТБ ПРВЕНСТВО

By |2021-08-18T16:25:46+01:00August 18th, 2021|

Димитар Јованоски (ВК Енерџи) и Борис Стефановски (ВК Кроссајклинг), ја имаа привилегијата да бидат дел од десетдневниот камп на УЕЦ во рамките на на Европското МТБ првенство во Нови Сад, Србија. Заедно со претставниците јуниори [...]

БРОНЗА ЗА ЉУБИША КОНДЕВ НА ЕВРОПСКОТО МАУНТИНБАЈК ПРВЕНСТВО ВО НОВИ САД

By |2021-08-18T16:25:33+01:00August 18th, 2021|

Љубиша Кондев од Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје, го освои бронзениот медал во категоријата Мастерс на годинешното Европско маунтинбајк првенство кое се одржа од 12ти до 15ти Август во Нови Сад, Србија. Атрактивната патека на [...]

ДУЊА ИВАНОВА ПОБЕДНИК НА РИДСКА ДРУМСКА ТРКА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ

By |2021-08-18T16:25:17+01:00May 31st, 2021|

Дуња Иванова, претставник на Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје триумфираше на ридската  друмска трка ,,Успон на Орјен” која вчера се одржа во Херцег Нови како дел од официјалниот календар на велосипедската федерација на Црна Гора. [...]

ТИРКИЗЕН И ОСТАР ЛОШИЊ – ПОСЛЕДНА ЕТАПА НА 4 ОСТРОВИ

By |2021-04-24T21:32:13+01:00April 24th, 2021|

Нека не ве залажува убавината, 40 километри за финиш на приказната која за прв пат македонски тим за ја заокружува низ суровите предели на Хрватска. Стартот од стариот град на Лошињ на отворено сонце најави [...]

ИСКУШЕНИЕ И ИЗДРЖЛИВОСТ-КРАЛСКАТА ЕТАПА НА ЦРЕС

By |2021-04-24T14:02:23+01:00April 24th, 2021|

Непорен и исцрпувачки ден за натпреварувачите на ,,4 Острови''. Мераг како почетна точка ги собра сите тимови во траектот на кој се распоредуваа блоковите за стартната позиција. Сирената значеше почеток на најтешката и најдолга патека [...]

БРЗА И КАМЕНА, ВТОРА ЕТАПА НА ОСТРОВОТ РАБ

By |2021-04-23T07:04:18+01:00April 22nd, 2021|

Велосипедистите на тимот на ВК Енерџи, со стартот од траектот на пристаништето во Лопар, заокружија уште една исклучителна и сериозна етапа на островот Раб. Стрмни искачувања и тесни козји патеки со корења, карпи и камени [...]

БРУТАЛНА ЕТАПА НА ОСТРОВОТ КРК

By |2021-04-22T06:54:44+01:00April 21st, 2021|

Со масивен старт на 99 тимови, градчето Башка на островот Крк запиша уште едно исклучително издание на етапата бр.1 која несомнено не е за нерешителните или неподготвени возачи. Почетните неколку километри зборуваа за немилосрдноста на [...]

Load More Posts
Go to Top